Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

czytelnia:o_qgis [2017/02/20 19:31]
robert
czytelnia:o_qgis [2018/07/27 14:59] (aktualna)
robert [Licencja i cytowanie]
Linia 7: Linia 7:
  
 ===== Licencja i cytowanie ===== ===== Licencja i cytowanie =====
-Program Quantum GIS jest udostępniany na licencji GPL (GNU General Public License). Ponieważ jest to licencja wolnego i otwartego oprogramowania, każdy może z niego korzystać bez ograniczeń. QGIS może być bezpłatnie wykorzystywany zarówno przez naukowców, administrację publiczną jak i firmy komercyjne. Mogą z niego korzystać osoby fizyczne oraz firmy do realizacji prac własnych oraz opracowań komercyjnych. Oczywiście byłoby bardzo miło, gdyby wzmianka o jego wykorzystaniu pojawiła się w takich opracowaniach.+Program QGIS (wcześniej Quantum GISjest udostępniany na licencji GPL (GNU General Public License). Ponieważ jest to licencja wolnego i otwartego oprogramowania, każdy może z niego korzystać bez ograniczeń. QGIS może być bezpłatnie wykorzystywany zarówno przez naukowców, administrację publiczną jak i firmy komercyjne. Mogą z niego korzystać osoby fizyczne oraz firmy do realizacji prac własnych oraz opracowań komercyjnych. Oczywiście byłoby bardzo miło, gdyby wzmianka o jego wykorzystaniu pojawiła się w takich opracowaniach.
  
 Cytowanie w opracowaniach naukowych: Cytowanie w opracowaniach naukowych:
-  - Quantum GIS Development Team, <ROK>. Quantum GIS Geographic Information System. Open Source Geospatial Foundation Project. (http://qgis.osgeo.org)+  - QGIS Development Team, <ROK>. QGIS Geographic Information System. Open Source Geospatial Foundation Project. (http://qgis.osgeo.org)
   - Szczepanek R., 2012, Quantum GIS - wolny i otwarty system informacji geograficznej, Czasopismo Techniczne z.4-Ś/2012, Wydawnictwo Politechniki Krakowskiej, s.171-182, Kraków [[http://suw.biblos.pk.edu.pl/downloadResource&mId=451212 | (dokument pdf)]].   - Szczepanek R., 2012, Quantum GIS - wolny i otwarty system informacji geograficznej, Czasopismo Techniczne z.4-Ś/2012, Wydawnictwo Politechniki Krakowskiej, s.171-182, Kraków [[http://suw.biblos.pk.edu.pl/downloadResource&mId=451212 | (dokument pdf)]].
  
 
Do góry
czytelnia/o_qgis.txt · ostatnio zmienione: 2018/07/27 14:59 przez robert
 
 
CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
chimeric.de = chi`s home Valid CSS Driven by DokuWiki Blog RSS feed Valid XHTML 1.0