Prezentacje i referaty

Pełniejsza lista artykułów i publikacji naukowych tworzona jest na głównej stronie projektu QGIS. Tutaj prezentujemy głównie działania krajowe.

Wrocław - maj 2011

12-13 maja 2011r. odbyła się kolejna międzynarodowa konferencja z cyklu Wolne oprogramowanie w geoinformatyce. Wystąpiliśmy z dwoma referatami:

  • „Quantum GIS jako otwarty system techno-społeczny”
  • „Egzaminy certyfikacyjne QGIS i gvSIG - po co to komu?”

Uzupełnieniem konferencji były krótkie warsztaty wprowadzające do programowania w Quantum GIS.

Warszawa - listopad 2010

W ramach Dnia GIS-u na Uniwersytecie Warszawskim wystąpiliśmy z prezentacją „Quantum GIS. Postaw na Wolność” oraz poprowadziliśmy warsztaty wprowadzające do pracy w programie.

Zakopane - wrzesień/październik 2010

W dniach 29.09 - 01.10 w Zakopanem odbyło się seminarium Mapy w sieci - sposoby kartograficznej prezentacji danych przyrodniczych, organizowane przez Tatrzański Park Narodowy i Katedrę Kartografii Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Wygłosiliśmy referat pt. „Quantum GIS w procesie przygotowywania map cyfrowych” oraz szkolenie z pracy w programie.

Kraków - czerwiec 2010

22-24 czerwca 2010 roku w Krakowie odbyły się targi GEA, na których wspólnie z Sebastianem Radzimskim z WiK Opole przedstawiliśmy możliwości zastosowania Quantum GIS w zarządzaniu infrastrukturą wodociągowo-kanalizacyjną.

Wrocław - maj 2010

13-14 maja 2010r. odbyła się międzynarodowa konferencja Wolne oprogramowanie w geoinformatyce poświęcona oprogramowaniu FOSS4G. Wygłoszone zostały referaty:

Podczas konferencji odbyły się również dwugodzinne warsztaty „Pierwsze kroki w QuantumGIS”.

Pozostałe materiały z konferencji dostępne są na stronie organizatora.

Bytom - 2009 listopad

W dniu 18 listopada 2009 r. odbył się dzień GIS w Bytomiu. Zaprezentowane zostały możliwości programu QGIS.

Więcej o Gis Day w Bytomiu na stronie Geoforum.

Kraków - 2009 wrzesień

W dniach 17-19 września 2009 r. odbyło się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie V Ogólnopolskie Sympozjum Geoinformacyjne pt. „Geoinformatyka dla środowiska i społeczeństwa - badania i zastosowania”. Robert, jako przedstawiciel OSGeo Polska zaprezentował poster „Systemy Informacji Przestrzennej - Wieża Babel XXI wieku”.
Systemy Informacji Przestrzennej - Wieża Babel XXI wieku

Wisła - 2009 wrzesień

W dniach 9 - 11 września 2009 r. odbyła się konferencja Wykorzystanie Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego w działaniach instytucji publicznych, w trakcie której jedna sesja poświęcona została zastosowaniu wolnego oprogramowania w instytucjach publicznych. Referat „Praktyczne wykorzystanie programów gvSIG i QGIS w opracowaniach geodezyjnych i instytucjach publicznych” prezentował porównanie programów QGIS i gvSIG.

Więcej materiałów z konferencji na stronie http://www.wodgik.katowice.pl/konferencja/2009/ w zakładce referaty.

Wrocław - 2009 czerwiec

W dniu 23 czerwca 2009 r. odbyło się szkolenie Wolne oprogramowanie dla wykonawstwa i administracji geodezyjnej poświęcone oprogramowaniu FOSS4G. Referat „QGIS jako alternatywne narzędzie do przetwarzania danych przestrzennych” prezentował możliwości QGIS 1.0.2 Kore.

Więcej materiałów ze szkolenia na stronie organizatora.

 
Do góry
czytelnia/prezentacje_i_referaty.txt · ostatnio zmienione: 2011/05/20 12:47 przez borys
 
 
CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
chimeric.de = chi`s home Valid CSS Driven by DokuWiki Blog RSS feed Valid XHTML 1.0